Een werkdag van Aafke (Managing Consultant)

Boost your
  • Experience

01-05-2025

Hoe ziet een typische werkdag eruit als Managing Consultant? We vroegen het aan Aafke, die ons meeneemt in haar maandag – een vaste werkdag vol afwisseling, overleg en gezelligheid.

“Mijn werkdagen zijn behoorlijk gevarieerd, en dat is precies wat het zo leuk maakt,” begint Aafke. “Maandag is een van mijn vaste dagen bij Student Consultant. Omdat ik op vrijdag aan mijn scriptie werk, ligt er op maandagochtend vaak wat werk klaar om bij te werken.”

De dag begint rustig:
“Ik start de dag meestal met een koffietje, terwijl ik mijn mailbox en Teamsberichtjes doorneem. Even inchecken, teruglezen wat er is gebeurd op vrijdag, en dan ben ik weer helemaal bij.”

Scrum en strategie
Vervolgens is het tijd voor de wekelijkse scrummeetings met het Business Development- en Talent Experience-team in Rotterdam.
“Die meetings bereid ik altijd goed voor. Ze geven richting aan onze week en zorgen dat iedereen weet waar de prioriteiten liggen.”

Ontbijten en plannen
“Rond half 11 neem ik een korte pauze om te ontbijten, en dan loop ik mijn planning en to do-lijst door. Dat helpt me om de rest van de dag goed te structureren.”

Overleg op hoog niveau
Elke maandag staat er ook een overleg met de andere Managing Consultants op de agenda.
“We bespreken daarin zowel strategische als operationele onderwerpen. Het is fijn om even met z’n allen te sparren over wat er speelt en hoe we dingen slimmer kunnen aanpakken.”

In de middag: projecten en mensen
Na de lunch werkt Aafke twee uur aan haar interne project: het opzetten van het alumni-netwerk van Student Consultant.
“Ik vind het leuk om iets op te bouwen dat straks een blijvende impact kan hebben.”

De rest van de middag is nooit hetzelfde.
“Soms ben ik bezig met het staffen van nieuwe projecten of het ondersteunen bij kennismakingsgesprekken. Andere keren schrijf ik mee aan een projectvoorstel of heb ik persoonlijke gesprekken met consultants uit mijn team.”
Die persoonlijke gesprekken vindt ze belangrijk: “Even bijpraten of samen nadenken over een uitdaging waar iemand tegenaan loopt – dat hoort er ook bij als Managing Consultant.”

Afsluiten met een glimlach
“Op maandagavond eten we geregeld samen met collega’s uit de hub. En soms sluiten we de dag af met een biertje of een leuke activiteit. Dat maakt het extra gezellig.”

Terug naar het overzicht Bekijk de vacature